Oldal kiválasztása

Tetőtéri fürdőszoba megoldások + Gyerek fürdőszoba inspiráció

2020. november 02. | 0 hozzászólás

Az Instagramon kérdeztem tőletek, hogy milyen témáról szeretnétek olvasni, mivel foglalkozzunk. Több javaslat is érkezett, de ketten is kérdeztétek a tetőtéri fürdőszobát.

Nagy általánosságban elmondható, hogy minden szituáció más (gondolom nem árultam el titkot), így nem biztos, hogy azonnali megoldást találsz itt a problémádra, de az is lehet, hogy mégis. 🙂 Az alábbiakban összeszedek pár támpontot, ami nagy vonalakban alkalmazható, de minden alaprajz függvénye.

MIRE FIGYELJÜNK AZ ALAPRAJZNÁL?

Ideálisabb esetben a fürdőnk hosszúkás alaprajzú, amelynek egyik végén helyezkedik el a kád/zuhanyzó; a másik végén pedig a mosdó. Ebben az esetben asztalossal készítettnék, egyedi mosdószekrényt, hogy minden hely ki legyen használva. A WC pedig valahol az ajtóval szemben lévő, ferde falsíkon  kapna helyet. Ilyenkor nagyon kell figyelni arra, hogy mit ír a süllyesztett WC tartály beszerelési útmutatója, mindenképpen egy olyan 110 cm magasságra lesz szükség. Itt a felálláshoz és az ajtónyitáshoz mindig  elegendő helyet kell biztosítanunk az alaprajzon, hogy a való életben mindenféle ütközések nélkül tudjuk működtetni a dolgokat.

Forrás: 1, 2, 3

A kád és a WC az, ami bekerülhet a ferde falsík alá, mivel ott ülő testhelyzetet veszünk fel. A zuhanyzónak nyilvánvalóan állómagasság kell. A mosdó az, amely még állómagasságot igényel, bár van rá példa, hogy a ferde falsík alá kerül, ilyenkor nehéz elhelyezni a tükröt és  a megvilágítást. Így törekedjünk a helyiség egyik végében vagy pedig azon a részen helyet találni számára, ahol még megvan a megfelelő belmagasság.

Forrás: 1, 2, 3

Forrás: 1, 2, 3

Érkezett olyan kérdés, hogy milyen tetőtéri gyerek fürdőszobát ajánlanék, ha színesebbet szeretnének.

Nem bonyolítanám túl, feltéve ha 7 év múlva újra szeretnék csempézni. Fehér, rusztikus kialakítású metrócsempét (halszálkában vagy 2/3-os eltolásban) vagy zelligét ajánlok használni, a padlóra pedig mehet egy játékos mintázatú,  20×20-as lap. Ha színt szeretnék bevinni, sárgára festeném a falakat,  mivel a sárga vidám, kisfiúnak és kislánynak is tökéletes. Ha pedig megunom, mert már 5 éve nézem, akkor egyszerűen lefestem egy másik színre, cserélek még pár kiegészítőt és kész, mehet tovább az élet! 🙂

Fontosnak tartottam a fa, mint anyag megjelenését, így választottam ki a  tükröt , a fellépőt, az ülcsit, és a szappanadagolót is. A cuki jegesmedvés tárolóban pedig elbújtathatjuk a játékokat.

Hamarosan hozok egy olyan bejezést, amiben pedig több burkolatot ajánlok. Stay tuned!

BERENDEZEM

  1. Kád
  2. Tükör
  3. Mosdó 
  4. Törölköző
  5. Törölköző
  6. Fellépő 
  7. Szappanadagoló és fogkefetartó 
  8. India Yellow
  9. Csempe
  10. Járólap
  11. Kádtöltő
  12. Jegesmedve 
  13. Ülőke
  14. Szennyes kosár

 

 

 

 

Trackback/Pingback

  1. Fürdőszoba felújítás - Alamood - […] pontosabban tetőtéri fürdőszobáról már volt szó a blogon, itt olvashatsz […]

Hozzászólás írása

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

Iratkozz fel a hírlevélre!

Iratkozz fel a hírlevélre!

Ha szeretnél naprakész lenne és azonnal értesülni a legújabb design újdonságokról, iratkozz fel hírlevelünkre!

You have Successfully Subscribed!