A legjelentősebb dekorelem maga a burkolat
A fürdőszoba hangulatához kétségtelenül a burkolat adja a legtöbbet. Igen, ott vannak még a szaniterek is és az egyéb kiegészítők, de mégis a burkolat lesz a legmeghatározóbb a stílus és hangulat tekintetében. Merthogy igazából, amikor ránézzünk egy szobára az összképet fogjuk látni, azt, hogy milyen is a hangulat.
A kiválasztott burkolatnak meghatározó szerepe van, több évig fogjuk nézegetni, költséges dologról van szó, így fürdőszoba tervezésnél igencsak ki kell gondolnunk, hogy milyen lapra fog esni a választásunk.
Ma a jelenleg futó, vagy Magyarországra éppen megérkező burkolási trendeket vesszük át. Milyen csempét és hogyan burkolunk mostanság? Itt ragadom meg az alkalmat és mondom el, hogy még decemberben készítettem egy kis mini e-mail tanfolyam sorozatot, amire most is tudtok jelentkezni. Teljesen ingyen, öt kis levél fürdőszoba felújítás témában. Részletek itt.
Padló a falon
Ez a megoldás kis helyiségekben is nagyon jól tud mutatni. Ha a padló kb. 1,2 m magasságban „felkúszik” a falra, optikailag nagyon jól tud kinézni. Tetszik, mert ez most valami más, valami érdekes. Ez az az eset lehet amikor, kőhatású, szemcsés burkolatot vagy színesebb terrazzót választunk, ami felett pedig például jöhet a kit kat csempe vagy egy 6,5×13,2-es equipe csempe. A két burkolat együtt és az, hogy hálóban fut a fuga modern, könnyed és kecses megjelenést ad a fürdőnek.

Kb. 1,2 magasságig fut a padlón megjelenő burkolat. Forrás

Bizony mondom Néktek… ez gyönyörű! 🙂 Forrás
Kis méretű lapok hálóban burkolva
A kis méretű lapok lehetnek téglalap vagy négyzet alakúak a lényeg, hogy hálóban legyenek burkolva. Ha hosszúkás lapokat választunk és azokat állítva burkoljuk, nyújtjuk a teret felfelé, ami tényleg nagyon jól jöhet kis méretű fürdőszobákhoz.

Állítva burkolva felfelé vezetjük a tekintetet. Forrás

A klasszikusabb stílusnak is jól áll a hálóban való burkolás. Forrás

Skandináv, modern szabályszerűség. A kirajzolódó raszter és a fekete elemek adják a design alapját ebben a fürdőben. Forrás
Burkolat eltérő fugahézaggal
Egyre többször jön velem szembe az interneten az eltérő nagyságú fugahézag megoldás. Téglalap alakú zellige csempét választunk, állítva burkoljuk, oldalt 2-3 mm-es fugahézagot hagyunk, alul pedig (saccra mondom) körülbelül 7-8 mm-nyit. Összességében nagyon egyedi megjelenést kapunk, merthogy optikailag keresztben két sáv fog futni: a textúrált éltérő színű csempék sorozata alkot egy „szalagot”, ugyanígy az egyenletes, vastag fuga adja a másik szalagot.

A gyönyörűen textúrált és eltérő színárnyalatú lapok, már megjelenésükkel dekorálják a fürdőszobánkat. A kézzel készült kerámiák hangulatát idézi. Forrás
–

Az összhatás oldal irányban vezeti a szemet. Forrás
Természetes hatású burkolat
Korábban volt a nagy márvány minta őrület, ami most egy kicsit ülepedni látszik. Ezzel párhuzamosan megjelentek a szemcsés kőhatású lapok, amit csak ünnepelni tudok. Miért jó, ha nagy lapokat válaszunk? A kevesebb fuga nagyobb, összefüggőbb felületet eredményez, a nagy felületnek köszönhetően légiesebb megjelenést keltenek, mint a kis méretű burkolólapok. Ezért is alkalmazhatjuk őket könnyű szerrel kis fürdőszobában is. Jól illik a kortárs designhoz és a minimalista életszemlélethez. Itt a fugahézag a lehető legkisebb kell, hogy legyen.

Márvány vagy kőhatású burkolat. Mindkettő nagyon szép. Forrás

Az sem zavaró, ha a padlón ugyanaz a burkolat van, mint a falon. Sőt! Forrás