Hogyan kombináljuk a burkolatokat? – Olvasó kérdezi – én pedig alább igyekeztem összeszedni a gondolataimat a témában.
Szörfözzünk a Pinteresten
Első pont. Szörfözzünk az interneten, akarom mondani a Pinteresten, gyűjtsük az inspirációs képeket, ha ez megvan az nagyon jó. Nagyjából látjuk, hogy milyen színpalettában és milyen stílusban (modern lapokat választunk vagy például cementlapokat, esetleg zelligét ) gondolkodunk. Miből mentettünk le többet? Mintás falakból vagy mintás padlóból, esetleg abszolút nem szeretnénk mintákat. Statisztikailag látni fogjuk a kis pinterest táblánk alapján, mi az ami igazán tetszik nekünk.
Verziók
Hogyan használhatjuk a burkolatokat a helyiségben?
- Ugyanazt használjuk a padlón és a falakon is;
- Van egy padlóburkolatunk és van egy falburkolatunk;
- 1 padlóburkolat, és 2 különböző falburkolat;
- 3 vagy akár 4 különböző burkolatot is összeválogathatunk.
1.Ugyanazt mindenhol
Semmi fakszni, örülünk, hogy találtunk egyet, ami szép, tetszik és jó pár évig el tudjuk képzelni. Ez azért is szerencsés mert nem kell annyit bajlódnunk azzal hogyan futtassuk egybe a fugákat. Voltaképpen monoton lehet az összkép, de ha a helyiségnek nem az összes falát burkoljuk máris kapunk egy plusz, eltérő felületet. Egyébként sem javasoljuk manapság az összes falat csempével borítani a padlótól a mennyezetig, a jobb szellőzés érdekében, illetve anyagi megfontolásokat tekintve is barátibb ez a ‘ne telibe burkoljunk mindent’ verzió.
2 burkolattal dolgozunk
Már eggyel izgalmasabb a történet, főleg akkor, ha nem ugyanabból a burkolólap családból választjuk őket. Itt már gondolkodhatunk azon, hogy mit mivel párosítsunk. Sötét legyen-e a padló és világosabbak a falak. Az egyik választásunk lehet egy merészebb darab, míg a másik lehet ennek ellenpontja a visszafogottságával. Ebben a verzióban érdekes lehet felfuttatni a padlót a falra, egyes helyeken már hangsúlyozhatunk is a markánsabb burkolattal.
Válasszunk három burkolatot
Hármat már nehezebb kiválasztanunk, de ha maradnunk a több semlegesebb + egy kis markáns elvnél, el fogunk boldogulni. Három vagy több burkolat általában akkor kerül kiválasztásra, ha a semleges padló eltér a semleges színű faltól, de lesz egy falunk, amit hangsúlyozni szeretnénk, ezért itt markánsabb, színesebb vagy más alakú burkolatot fogunk használni.
A hangsúlyos fal lehet a kád mögötti, a mosdó mögötti vagy a zuhanyzóhoz kapcsolódó falszakasz is. A tér adottságaitól és az elrendezéstől függ, mely falat érdemes kiemelni. Ide eltérő, szebb, drágább burkolatot választhatunk, ami hangsúlyosabb lesz, dominálni fog a tér többi részén helyet kapó burkolatok mellett.
4. Emeljük a tétet
4 burkolatot akkor érdemes kiválasztani, ha például a zuhanyzó alját más lapokkal, esetleg mozaikkal szeretnénk burkolni ezzel megegyezőre burkolhatjuk a falfülkét. Kacérkodhatunk a gondolattal, hogy kettő markánsabb, de egymásoz passzoló burkolatot választunk, a többi pedig a semlegesség jegyében kerül kiválasztásra. Nem feltétlen kell mindnek mattnak vagy fényesnek lennie, keverhetjük is őket. Minden megengedett, ami szerintünk passzol egymáshoz. A lényeg, hogy élőben, kiválasztáskor tegyük egymás mellé őket, nézzük meg hogyan viszonyulnak egymáshoz. Ha úgy találjuk menő a variáció, akkor mehet is a dolog! 🙂